Tuzla Diş Beyazlatma hakkında aradığınız bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.
Işıl ışıl parlayan, bembeyaz dişler sadece sağlıklı bir gülümsemenin değil, insanın kendine olan güveninin de altını çizen en büyük araçlardan biri! Neyse ki günümüzde, diş renginden mutlu olmadığı için gülmeyi unutanlar, estetik diş hekimliğinin pratik uygulamaları sayesinde keyifle gülümseyebiliyorlar.Fulya İmplant   Her insan doğuştan gelen bir diş rengine sahip. Ancak herkesin tek bir isteği var: ‘Beyaz,daha da beyaz!’ dişlere sahip olmak! Bu konuda imdadımıza yeni malzemeler ve uygulama teknikleri yetişiyor.

Diş Beyazlatma Bir İhtiyaç Mı ?Yoksa Kozmetik Bir İşlem Mi?

Tuzla Diş beyazlatma işlemi (bleaching), diş taşı temizliğinden sonra uyguladığımız ve dişi kendi doğal rengine kavuşturan polisaj yönteminden farklı olarak dişin ağartılması işlemi. Bu beyazlatma işlemi esnasında dişin rengi, orijinal renge göre birkaç ton açılıyor. Beyazlatma işlemi, her zaman kozmetik nedenlerle uygulanmıyor; diş yapısından kaynaklı renk bozukluklarının (erken yaşta fazla antibiyotik kullanımı, aşırı flora maruz kalma gibi…) düzeltilmesinde de tercih edilen bir yöntem.

Tuzla Diş Beyazlatma Uygulaması Nasıl Yapılıyor?

Seans sayısı dişteki renklenmeye bağlı olarak 2-3 seans arasında değişiklik gösteriyor. İşlem öncesi diş etleri zarar görmesin diyesürülen koruyucunun ardından dişlere beyazlatıcı jel uygulanıyor. Bu uygulama 15 dakikalık periyotlarla üçer defa yapılıyor. Seanslar sonrası dişlerde hassasiyet meydana gelebiliyor. Bu durumda hassasiyet giderici macunların kullanımı sorunu kısa sürede ortadan kaldırıyor.

Seanslar Öncesinde, Arasında ve Sonrasında Dişlere Özel Bir Bakım Gerekiyor Mu?

İşlem öncesi hastaya öncelikle profesyonel olarak diş bakımı yapılıyor, diş taşları temizleniyor ve diş, bir pat aracılığıyla parlatılıyor. Her seans öncesi ve son seansın bitiminde hastanın fotoğrafları çekiliyor ve renk tespiti yapılıyor. Seanslar arasında hastanın, renklendirici gıda ve içecekleri tüketmemesi (kırmızı şarap, safranlı yemekler, salçalı yemekler, portakal suyu, kola gibi) gerekiyor. Sigara kullananların mümkünse seanslar arasında sigara tüketimini en  aza indirmesi gerekmektedir. Uygulanan bu yöntemin dişlere herhangi bir zararı olmuyor.

Uygulama Her Zaman Başarılı Sonuçlanıyor Mu?

Uygulamanın ardından elde edilen beyazlık, kişinin diş renklenmesinin kaynağına ve yapısına göre değişiklik göstermekle birlikte çok iyi sonuç veriyor.

Beyazlatılan Dişler Bu Rengi Ne Kadar Süreyle Koruyabiliyor? 

Kalıcılık süresi kişinin diş yüzeyinin pürüzsüz olup olmamasına, tükürük yapısına, çay, kahve ve sigara tüketimine, dişlerine özen gösterip göstermemesine bağlı olarak değişiklik gösterse de yaklaşık 2-3 yıl sürüyor.

İLETİŞİM

TEL: 0 212 272 3 999

MAİL: [email protected]

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

You may also like

Okmeydanı İmplant Tedavisi
4. Levent İmplant Tedavisi
Gayrettepe İmplant Nedir ?

Net Editör

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir